Kā darbs var palīdzēt man atlabt?

Worker

4: Atgriešanās darbā

Kā darbs var palīdzēt man atlabt?

Kā darbs var palīdzēt man atlabt?

Ja jūs atlabstat ilgstošas slimošanas vai traumas gadījumā, jūs varat gūt labumu, atgriežoties darbā, cik drīz tas fiziski un droši iespējams. Darbam ir ārstnieciska iedarbība, un tas var sekmēt jūsu izveseļošanos. Turklāt, jo ilgāk jūs neesat darbā, jo grūtāk ir atgriezties – gan fiziski, gan garīgi, un palielinās iespējamība, ka jūs būsiet darbnespējīgs ilgtermiņā.

Darbā atgriešanās process

"Darbā atgriešanās programma" ir process, ar ko praktiski piemēro ideju, ka jēgpilns un drošs darbs ir daļa no izveseļošanās. Procesā piedalās vairākas puses, un jums tajā ir būtiska loma.

Darbā atgriešanās programmas galvenais mērķis ir palīdzēt jums atgriezties jūsu sākotnējā darbā. Ne vienmēr ir iespējams uzņemties tos pašus uzdevumus un pienākumus izveseļošanās perioda laikā. . Iespējams, jūsu darba devējam tādēļ ir pienācīgi jāpielāgo jūsu darba vieta vai darba apstākļi, lai palīdzētu jums turpināt strādāt. Iespējamo pielāgojumu piemēri:

  • darbstacijas pielāgošana;
  • tehniski palīglīdzekļi;
  • Pakāpeniska Atgriešanās darbā ir jēdziens, kas ietver visas darbības, kuru mērķis ir nodrošināt cilvēku, kam invaliditātes, slimības vai novecošanas dēļ ir mazinājušās darbaspējas, reintegrāciju darba vietā. (piemēram, darbs ar elastīgu vai nepilnu darba laiku);
  • brīvs laiks ārstēšanās procedūrām vai konsultācijām; 
  • uzdevumu pārdale (piemēram, piešķirot citam darba ņēmējam uzdevumus, kurus jūs vairs nevarat veikt bez grūtībām); un
  • amata vietu pārplānošana.

Kāda ir mana loma darbā atgriešanās procesā? (nākamā nodaļa)