Elastīga darba laika piemērošana

HR Manager

2: Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā

Elastīga darba laika piemērošana

Elastīga darba laika piemērošana var sniegt ieguvumus gan darba devējam, gan darbiniekiem. No darba devēja viedokļa, darba laiku var pielāgot tā, lai tas atbilstu organizācijas vajadzībām un tiktu samazināta darbaspēka klātbūtne mazākas noslodzes gadījumos; savukārt, no darbinieka viedokļa, elastīgs darba laika režīms var palīdzēt nodrošināt labu darba un privātās dzīves līdzsvaru. 

Elastīgs darba laika režīms var palīdzēt savienot darba, privāto un ģimenes dzīvi, un tas jo īpaši attiecas uz vecāka gadagājuma  darbiniekiem, kuriem, iespējams, ir aprūpēšanas pienākumi vai vajadzība apmeklēt ārstēšanās procedūras veselības problēmu dēļ. Nespēja tikt galā ar šīm grūtībām var radīt lielu stresu un darba kavēšanu. 

Tālāk minēti daži elastīga darba laika piemērošanas piemēri:

  • elastīga darba laika sistēma, gada stundas, darba pienākumu dalīšana vai darba  sadalīšana var palīdzēt darbiniekiem nodrošināt līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi; 
  • darbs ar nepilnu darba laiku ir atzīts par noderīgu pārejā uz pensionēšanos;
  • elastīgas pensionēšanās iespējas (piemēram, nepilna laika pensionēšanās, savienojot pensionēšanos un darbu); un
  • tāldarbs, darbs no mājām vai no vietas, kas atrodas tuvāk mājām, mazina stresu, kas saistīts ar pārvietošanos, palīdz novērst nogurumu un nodrošina pienācīgu atlabšanas laiku.