Veiksmingos grįžimo į darbą politikos

HR Manager

4: Grįžimas į darbą

Veiksmingos grįžimo į darbą politikos

Veiksmingos grįžimo į darbą politikos pasižymi tokiais bendrais elementais: 

  • Sergamumo ir proceso stebėsena: Nebuvimo darbe dėl ligos sekimas svarbus tuo, kad leidžia išsiaiškinti, kur reikia imtis veiksmų. Grįžimo į darbą procesui reikia nustatyti aiškius tikslus (pvz., peržiūrėti darbo tikslai, mažesni ligų išmokų kaštai ir t.t.), nes taip bus galima nustatyti, kur procesai veikia ir kur juos reikia patobulinti.
  • Palaikymo darbovietėje skatinimas: Apie grįžimą į darbą reikia kalbėti atvirai ir palaikančiai. Atviras bendravimas su darbuotojais juos paskatins anksti pranešti apie sveikatos problemas, kas ženkliai padidina teigiamo rezultato tikimybę. Kolegos turėtų būti informuoti apie priežastis, kodėl keičiama darbo vieta grįžtantiems darbuotojams, tuo pat metu gerbiant jų konfidencialumą.
  • Pasikartojimų prevencija: Darbas su darbuotojų saugos ir sveikatos specialistu leidžia geriau suprasti pagrindines pasikartojančios ligos ar sužeidimų priežastis ir imtis prevencinių priemonių. 
  • Nuolatinis bendravimas: Glaudus ryšys su darbuotoju ir kitais susijusiais asmenimis turi būti palaikomas viso grįžimo į darbą proceso metu. Priklausomai nuo situacijos ir įmonės, į procesą galima įtraukti darbuotoją, DSS konsultantą, sveikatos draudimo įmonę, medicininės ir profesinės reabilitacijos paslaugų teikėjus (atsižvelgiant į medicininį konfidencialumą).
  • Praktinės priemonės grįžtančiajam į darbą paremti: Darbuotojo poreikius reikia aptarti prieš jam grįžtant į darbą. Kartu su darbuotoju, jeigu tai yra įmanoma, turi būti parengtas planas, kaip darbo sąlygas būtų galima priderinti prie jo poreikių. Darbo vietos pakeitimas reiškia pačios darbo vietos pritaikymą asmeniui, lankstesnį darbo grafiką, kad, pvz., darbuotojas galėtų gydytis ar lankytis pas gydytoją, mažesnius darbo tikslus.
  • Tvarumo skatinimas: Kai po susižalojimo ar ligos darbuotojas grįžta į darbą, būtina reguliariai su darbuotoju aptarti pokyčius. Reikėtų skatinti darbuotoją kalbėti apie pokyčių darbo vietoje poveikį ir kokios papildomos paramos jam reikia. Be to, reikėtų darbuotojui priminti, kad informuotų, jei jo sveikatos būklė pasikeis, kad būtų galima į tai atsižvelgti.

Geros praktikos pavyzdžiai