Sėkmingo grįžimo į darbą užtikrinimas

Employer

4: Grįžimas į darbą

Sėkmingo grįžimo į darbą užtikrinimas

Savalaikį grįžimą į darbą po ligos ar sužeidimo palengvina šios priemonės:

  • Grįžimo į darbą politika: Darbdaviams rekomenduojama parengti grįžimo į darbą politiką ir ją integruoti į DSS, nebuvimo darbe dėl ligos valdymą ir neįgalumo politikas. Politikoje galima numatyti tokius dalykus kaip susijusių asmenų vaidmenys ir atsakomybė, bendravimo su darbuotoju procedūras, darbo vietos pritaikymo priemones. 
  • Ankstyvas priemonių taikymas: Sėkmingo grįžimo į darbą tikimybė ženkliai padidėja, kai priemonių imamasi nedarbingumo laikotarpio pradžioje. Dėmesys turėtų būti sutelktas į darbuotojų sveikatos problemų sprendimą, kad jie galėtų kuo greičiau grįžti į darbą.
  • Individualizuoti sprendimai: Darbuotojo reintegracijai skirtos priemonės turi būti ne universalios, o pritaikytos darbuotojo poreikiams ir gebėjimams. Trumpesnis darbo laikas, pritaikyta darbo vieta ir darbo reikalavimų keitimas – visa tai turi būti priderinta prie darbuotojo galimybių.
  • Darbingumo, o ne neįgalumo akcentavimas: Nors

    Darbingumas gali būti apibrėžtas kaip individualių išteklių ir su darbu susijusių veiksnių pusiausvyra. Darbingumą gali veikti ir aplinka už darbo ribų. Asmeniniai ištekliai apima tokius dalykus: (1) sveikata ir funkciniai gebėjimai; (2) kompetencijos ir įgūdžiai; (3) vertybės, požiūris ir motyvacija. Su darbu susiję veiksniai apima darbo turinį ir aplinką, darbo organizavimą ir vadovavimą. (Šaltinis)

    ir pasikeitė, naudingiau akcentuoti likusius asmens įgūdžius ir gebėjimus ir pagal tai parengti pareigybes.
  • Išsamios priemonės: Grįžimo į darbą priemonės turėtų būti vertinamos platesniame kontekste. Būtina atsižvelgti į viską, pradedant darbo sąlygomis, baigiant socialiniais ir asmeniniais veiksniais (pvz., su gydymu susijusias keliones, bendradarbiavimo tarp kolegų lygį, t.t.).
  • Komunikacija ir bendras tikslas: Sėkmingame grįžimo į darbą procese dalyvauja įvairūs subjektai: darbuotojas, darbdavys, ŽI ir DSS konsultantai, gydantis gydytojas, socialinio draudimo įstaiga ir mokymo įstaiga. Nors kiekvienam iš jų šiame procese tenka skirtingas vaidmuo, visų tikslas yra vienodas – greitas, efektyvus ir ilgalaikis Grįžimo į darbą sąvoka aprėpia visas procedūras ir iniciatyvas, kurių tikslas palengvinti reintegraciją darbe tų asmenų, kurių darbingumas ar gebėjimai sumažėjo dėl neįgalumo, ligos ar senėjimo, .

Daugiau informacijos apie darbo sqlygas grįžimo į darbą procese (DSS specialisto modulis)

Geros praktikos pavyzdžiai