Kodėl grįžimas į darbą yra svarbus?

HR Manager

4: Grįžimas į darbą

Kodėl grįžimas į darbą yra svarbus?

Darbo jėga senėja, todėl darbuotojų Grįžimo į darbą sąvoka aprėpia visas procedūras ir iniciatyvas, kurių tikslas palengvinti reintegraciją darbe tų asmenų, kurių darbingumas ar gebėjimai sumažėjo dėl neįgalumo, ligos ar senėjimo, po ilgos ligos ar sužeidimo tampa svarbia žmogiškųjų išteklių ir darbuotojų valdymo dalimi. Organizacijai labai naudinga išlaikyti vertingą patyrusį darbuotoją, net jei tam reikėtų pritaikyti darbo vietą.

Labai svarbu nustatyti aiškią grįžimo į darbą politiką ir ją integruoti į kitas politikas, skirtas DSS, nedarbingumo dėl ligos valdymui ir neįgalumui. Tokios politikos nustato, pavyzdžiui:

  • Įvairių susijusių asmenų vaidmenis ir atsakomybes; 
  • Procedūras, kaip bendrauti su darbuotoju;
  • Darbo vietos adaptaciją, kad darbuotojui būtų lengviau grįžti.

Remiantis šia politika, darbdavys, darbuotojas, DSS konsultantas ir žmogiškųjų išteklių specialistas turėtų kartu parengti planą ir įgyvendinti savalaikį, realistišką ir veiksmingą grįžimą į darbą.

Ankstyvi veiksmai

Apie reintegraciją darbo vietoje reikėtų pradėti kalbėti, jeigu įmanoma, pačioje gydymo pradžioje (atsižvelgiant į medicininį konfidencialumą) arba pradėjus medicininę ar profesinę reabilitaciją, priklausomai nuo individualios darbuotojo situacijos. Kuo ilgiau darbuotojas dėl ligos nedirba, tuo daugiau kliūčių iškyla grįžtant į darbą, o sėkmingo grįžimo į darbą tikimybė mažėja.

Kaip užtikrinti sėkmingą grįžimą į darbą? (kitas skyrius)