Kodėl grįžimas į darbą yra svarbus?

Employer

4: Grįžimas į darbą

Kodėl grįžimas į darbą yra svarbus?

Teisinės pareigos

Darbuotojams senstant grįžimo į darbą tema tampa vis aktualesnė, kadangi metams bėgant su sveikatos problemomis ir neįgalumu susiduriama vis dažniau. Darbdaviams yra naudinga padėti asmenims kaip galima greičiau grįžti į darbą po ligos ar sužeidimo, o lėtinėmis ligomis sergantiesiems išlikti darbe. Kai kuriais atvejais tai gali reikšti trumpalaikius ar ilgalaikius darbo vietos pakeitimus, darbuotojo perkvalifikavimą kitoms užduotims atlikti.

Kovoje su diskriminacija dėl neįgalumo svarbų vaidmenį vaidina priemonės, skirtos neįgaliųjų poreikiams darbe patenkinti. Įstatymai įparegoja darbdavius užimtumo ir profesinėje srityje vienodai elgtis su asmeninims, taip pat pritaikyti darbo vietą neįgaliesiems, pavyzdžiui, pritaikyti patalpas ir įrangą, darbo laiką, užduočių paskirstymą, arba numatyti apmokymus ar išteklius integracijai. 

Grįžimo į darbą skatinimo nauda 

Kuo ilgiau dėl ligos nedirbama, tuo daugiau atsiranda kliūčių darbuotojams grįžti į darbą, o sėkmingos ir ilgalaikės reintegracijos tikimybė sumažėja.

Sklandus Grįžimo į darbą sąvoka aprėpia visas procedūras ir iniciatyvas, kurių tikslas palengvinti reintegraciją darbe tų asmenų, kurių darbingumas ar gebėjimai sumažėjo dėl neįgalumo, ligos ar senėjimo, darbovietei duoda įvairios naudos:

  • Išsaugomi sergančio/sužeisto darbuotojo įgūdžiai ir žinios;
  • Našumo sumažėjimas yra minimalus;
  • Sumažėja naujų darbuotojų samdymo ir apmokymo kaštai;
  • Darbe išlaikoma gera nuotaika.

Kaip užtikrinti sėkmingą grįžimą į darbą? (kitas skyrius)