Tõhus tööle naasmise poliitika

HR Manager

4: Tööle naasmine

Tõhus tööle naasmise poliitika

Tõhus tööle naasmise poliitika 

  • haiguspuudumiste ja –protsesside monitoorimine: haiguspuudumiste monitoorimine on tähtis, et tuvastada, kas sekkumiseks on põhjust. Selgete eesmärkide seadmine tööle naasmise protsessidele (nt töönormide läbivaatamine, haigushüvitiskulude vähendamine jne) aitavad kaardistada, kus protsess töötab ja kus vajab parandamist.    
  • toetavate töökohtade edendamine: tööle naasmise küsimusi tuleb arutada avalikult ja toetaval viisil. Töötajatega avatud suhtlemine julgustab neid varakult teavitama terviseprobleemidest, mis märgatavalt tõstab eduka tulemuse tõenäosust. Tööle naasvate töötajate töökoha kohandamise põhjustest tuleb teavitada ka  kolleege, kuid säilitades konfidentsiaalsust. 
  • kordumiste ärahoidmine: tehke korduvate haigestumisjuhtumite või vigastuste põhjuste osas koostööd kutsehaiguste raviasutusega ja võtke vastavaid meetmeid. 
  • püsiva suhtluse tagamine: olge kogu tööle naasmise protsessi jooksul pidevas kontaktis töötaja ja teiste asjaomaste isikutega. Sõltuvalt olukorrast ja ettevõttest võib see hõlmata tööandjat, töökeskkonnavolinikku, tervisekindlustusfirmat ning meditsiinilise ja kutsealase rehabilitatsiooni asutust (arvesse võttes meditsiinilise konfidentsiaalsuse aspekti). 
  • praktiliste meetmete kaalumine tööle naasva töötaja toetamiseks: arutage töötajaga enne tööle naasmist tema vajadusi. Võimaluse korral koostage koos plaan, kuidas kohandada töötingimusi nende vajaduste rahuldamiseks. Muudatusteks võivad olla töökoha kohandamine,

    Paindlik tööaeg võimaldab arvestada nii üksikisiku kui organisatsiooni vajadusi, muutes töötaja tööaega (millal), kohta (kus) ja viisi (kuidas). (Allikas)

    – nt raviprotseduurideks või arsti külastamiseks, vähendatud töönormid.   
  • jätkusuutlikkuse propageerimine: kui vigastatud või haigestunud töötaja naaseb tööle, ärge unustage regulaarselt kontrollida tema edusamme. Julgustage töötajaid andma tagasisidet töökohas tehtud muudatuste ja vajaliku edasise toetuse kohta. Töötajale tuleb ka meenutada, et ta annaks teavet oma tervisliku seisundi muutuste kohta – siis saab sellele reageerida.

Näiteid headest tavadest