Geroji praktika

Pritaikytų, individualių planų rengimas

Nedidelė jaunimo gerovės organizacija, teikianti socialines paslaugas sunkumų turintiems jaunuoliams, pastebėjo, kad vyresni nei 50 metų darbuotojai nuolat neateina į darbą arba yra nedarbingumo atostogose dėl ilgalaikės ilgos. Bandant išsaugoti šiuos patyrusius darbuotojus, buvo parengtas bandomasis projektas, kurio tikslas – peržiūrėti šių darbuotojų pareigybes taikant kolektyvinį požiūrį.

Programa buvo konkrečiai skirta vyresniems nei 50 metų darbuotojams, kurie dažnai neateidavo į darbą arba ilgą laiką nedirbo. Programoje dalyvauti pasisiūlę darbuotojai turėjo kartu su vadovu išsamiai ir detaliai aptarti  teigiamus ir neigiamus jų pareigybių aspektus (papratai naudojant tam iš anksto paruoštus šablonus). Kartu su  žmogiškųjų išteklių specialistu darbuotojai parengė naują pareigybės aprašą, kuris labiau atiko jų gebėjimus, jiems buvo organizuoti mokymai darbo vietoje. Pavyzdžiui, darbuotojai, kuriems patiko jų darbo socialinis aspektas, pradėjo dirbti su klientais, tuo tarpu kiti užsiėmė planavimu arba saugumu.

Penki iš šešių programoje dalyvavusių darbuotojų grįžę į darbą pradėjo dirbti pagal naują pareigybių aprašą, kurį jie parengė kartu su  žmogiškųjų išteklių specialistu. Be to, darbuotojų nebuvimo darbe lygis sumažėjo 48 proc. Darbuotojai galėjo susitelkti į tuos darbo aspektus, kurie jiems patiko, bendra darbuotojų motyvacija ženkliai padidėjo, kaip ir klientų pasitenkinimas paslaugomis.

Daugiau informacijos