Buone pratiche

Jaunas prasmes un lomas

Maza organizācija, kura sniedz ģimenes atbalsta pakalpojumus un kurā darbaspēks sastāv tikai no sievietēm, piedzīvoja ļoti lielu stresu un "izdegšanu", jo emocionālā ziņā darba prasības bija ļoti augstas. Lai samazinātu darbinieku mainību, organizācijai bija jāatrod veids, kā uzlabot darba apstākļus.

Darbiniekam, kurš sniedz aprūpi ģimenēm sarežģītās situācijās, ir nepieciešams labs tehnisko un savstarpējo attiecību prasmju līdzsvars. Darbs bieži tiek veikts izolēti un prasa milzīgu emocionālo piepūli. Turklāt tiek pieņemts, ka šajā aprūpes profesijā nav karjeras izredžu. Uzņēmums izstrādāja apmācību programmu jaunu prasmju apgūšanai, piedāvājot darbiniekiem iespēju kļūt par "dzīves padomdevējiem". 

"Dzīves padomdevēja" projektam bija divi mērķi. Pirmkārt, iemācīt ģimeņu aprūpētājiem saziņas prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi tiktu galā ar savas jaunās lomas prasībām. Otrkārt, nodrošināt iespēju iegūt oficiāli atzītu kvalifikāciju. Darbiniekiem, kas ir vecāki par 45 gadiem, apmācība ir brīvprātīga, tādējādi tā vairāk interesē tiem, kuriem rūp karjeras virzība.

Lasīt vairāk