Labā prakse

Lasīt vairāk
Kopīgot
Maza organizācija, kura sniedz ģimenes atbalsta pakalpojumus un kurā darbaspēks sastāv tikai no sievietēm, piedzīvoja ļoti lielu stresu un "izdegšanu", jo emocionālā ziņā darba prasības bija ļoti augstas. Lai samazinātu darbinieku mainību, organizācijai bija jāatrod veids, kā uzlabot darba apstākļus.
Lidostas pakalpojumu uzņēmumā ir 500 darbinieku, no kuriem puse strādā maiņās. Pēdējos gados uzņēmums konstatēju arvien lielākas problēmas, proti, darba kavēšanu slimību dēļ, kā arī arodslimības ar tām sekojošu invaliditāti. Uzņēmums uzsāka programmu, lai uzlabotu darbinieku veselību kopumā un nodrošinātu labāku līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi, piemērojot pieeju, saskaņā ar kuru ņem nodarbināto vecumu un ģimenes stāvokli.
Liels starptautisks uzņēmums uzsāka programmu veselības veicināšanai, lai nodrošinātu veselīgākas darba vietas visu vecumu darbiniekiem. Uzņēmums konstatēja, ka darbiniekus motivē dažādas lietas, un tādēļ nolēma izstrādāt programmu, kurā ietvertie aspekti varētu ieinteresēt visus.
Cementa ražošanas uzņēmums nodarbina vairāk nekā 200 darbinieku, no kuriem gandrīz viena trešdaļa ir vecāki par 50 gadiem. Tā kā gados vecāki darbinieki ir pakļauti lielākam negadījumu riskam darba vietā, uzņēmums vēlējās panākt, lai darba vieta visiem būtu veselīgāka un drošāka.