Geroji praktika

Daugiau informacijos
Dalintis
Mažmeninės prekybos įmonėje dirba daugiau nei 600 darbuotojų, 20 proc. jų yra vyresni nei 57 m. Kadangi gamybos linijos yra susijusios su itin specializuotomis užduotimis, samdyti ir apmokyti naujus darbuotojus yra brangu. Įmonė, norėdama užtikrinti gamybos tęstinumą, sumažinti darbuotojų kaitą ir neprarasti vertingų įgūdžių ir patirties, įvedė kuravimo sistemą.
3000 darbuotojų turinti siuvimo bendrovė gavo iš darbuotojų nusiskundimų dėl darbo sąlygų. Darbuotojai atlikdavo pasikartojančius judesius, dėl ko atsirado akyse įtampa, jie dirbdavo nuolatiniame triukšme ir vibracijoje. Dėl šių priežasčių suprastėjo darbo kokybė, atsirado klientų nusiskundimų. Įmonė nusprendė spręsti problemą pagerindama darbo aplinką.
Nedidelėje stogų dengimo įmonėje daug darbuotojų turėjo fizinių sveikatos problemų dėl sunkaus darbo lauke. Darbo jėgai senėjant, trys iš dešimties darbuotojų nuolatos būdavo namuose dėl sužeidimų ar neateidavo į darbą dėl ilgalaikių jungiamojo audinio ir skeleto ir raumenų ligų. Įmonė suprato, kad turi spręsti problemą.
Dažymo įmonėje didžioji darbuotojų dalis yra vyresni nei 55 metai. Darbuotojai dažnai dėl ligos nebūdavo darbe ir paankstintai išeidavo į pensiją, tad įmonė susidūrė su darbo jėgos trūkumu. Įmonė suprato, kad turi įgyvendinti amžiaus valdymo programą ir taip padėti savo vyresnio amžiaus darbuotojams.