Kroonilised haigused

Enamik Euroopas esinevaid kroonilisi haigusi on mittenakkuslikud, st haigused, mis on mitteinfektsioossed ja inimeste hulgas edasi ei kandu. Need haigused on pikaajalised ja tavaliselt aeglase kuluga. Neli peamist mittenakkuslike haiguste tüüpi on südame-veresoonkonnahaigused (nt südameinfarkt), vähk, kroonilised hingamisteede haigused (nt astma) ja suhkruhaigus. (Allikas)

Kronoloogiline iga

Kronoloogiline iga on inimese vanus, mõõdetuna ajaühikutes (tavaliselt aastates) alates sünnist kuni konkreetse kuupäevani.

Keskkonnategurid

Keskkonnategurid on argi- ja tööelu elemendid, millel võib olla positiivne või negatiivne mõju töötajate üldisele tervisele. Negatiivseteks elementideks on keemilised tegurid (nt ohtlikud aurud või gaasid), füüsilised tegurid (nt müra või vibratsioon), bioloogilised tegurid (nt bakterid, viirused, seened) või psühholoogilised tegurid (nt töö ja isikliku elu tasakaal).

Kutsealane rehabilitatsioon

Kutsealase rehabilitatsiooni eesmärgiks on võimaldada füüsilise või vaimse puudega inimestel ületada takistusi töökoha saamisel ja säilitamisel, tööle naasmisel või muu kasuliku tegevuse leidmisel.